BIOPURE TREATMENT

Skin Oxygen Therapy

SKIN OXYGEN THERAPY

Oksijen yaşamamız için gereklidir. Oksijenin düzenli alımı ise cilt hücrelerinin metabolik ihtiyaçlarını karşılanması ve cildin canlılığının korunması için gereklidir. Düzenli bir oksijen alımı olmazsa, hücrelerimiz erken yaşlanır ve “hipoksit stres”e maruz kalır. Maalesef ki şehir havası oksijen miktarı açısından zayıftır. Bunun yanında, kirlilik, ağır metaller, sigara içmek ve mikrobiyal üreme de cildin oksijensiz kalmasında etkisi olan zararlı etkilerdir. Oksijensiz ve baskıya maruz kalan cildimiz, yorulur ve enerji potansiyelini kaybeder.

Biz ise hücrelerin işlevinin, bazen nefes alamayacak kadar azalmasından zarar görürüz. Oksijen eksikliğine ve hava kirliliğine dikkat çekmek isteyen laboratuarımız, temiz hava arayan, cildini tamamen arındırmak isteyen ve cildin nefes alma yetisini iyileştirmek isteyen şehirde yaşayan tüm kadınlar için ürettiği KENTSEL CİLT BAKIM ürünleri serisi olan BIOPURE’u geliştirdi.

ERICSON LABORATOIRE’ın, cildin daha rahat nefes almasını sağlamak amacıyla tasarladığı “OKSİJEN TERAPİSİ» serisi, sunduğu üç güçlü etki ile atmosferdeki kirliliğe karşı cildin savunma sistemini güçlendirir.

1/ SUPER OKSİJENASYON:
• Nefes alan moleküllerin sentezini etkinleştirir,
• Hücrelerdeki oksijen sirkülasyonunu arttırır,
• Cildin, oksijeni yetersiz bir atmosfere karşı savunma gücünü arttırır,
• Cilde, oksijensizlikten kaynaklanan strese karşı dayanıklılık sağlar.

2/ KİR AJANLARINI YAKALAYICI KALKAN:
• Hücrelerin temizlenme sürecini uyarır,
• Zararlı zehirli moleküller (ağır metaller, sigara içmek) karşısında cildin, doğal savunma sistemini harekete geçirir.

3/ GÜÇLÜ ENERJİ VERİCİ :
• Cilt hücrelerinin enerji bataryalarını doldurur,
• ATP denilen biyolojik yakıtın yenilenmesini uyarır,
• Hücrelerin kirlenmeye ve çevresel strese karşı daha etkin bir şekilde mücadele etmesine yardımcı olur.

SONUÇLAR:
Bu ürünleri kullanan gönüllülerin %90’ı, ciltlerinin daha iyi nefes aldığını, temizlendiğini, canlandığını ve aydınlandığını onaylamıştır. Gözle görülür etkiler: Sağlıklı bir ışıldama, enerji ve göz alıcı bir ten rengi.

OKSİJENLENDİRME & DETOKS BAKIMI

HÜCRESEL OKSİJENASYONUN DİNAMİKLERİ
Mıknatıs etki ile kir ajanlarını emici fonksiyon
Toksik partiküllerin etkisiz hale getirilmesi
Hipoksik strese karşı direnç

 

837. DETOXIFYING MILK
Makyajı nazikçe temizler ve oksijensiz kalan cildi temizleyip arındırır. Çevre kirliliğinin ciltte yol açtığı hasarı azaltır.

E838. OXYGENATING LOTION
Kentsel stresin yarattığı cilt hasarlarını arındırır ve cildi sakinleştirir. Cildi, günlük cilt bakım ürünlerinin uygulanmasına hazırlar.

E839. PHYT’OXYGEN FOAM
Cildi kurutmadan arındıran ve temizleyen kremsi yüz temizleme köpüğü.

E840. DETOX GUM
Yoğun kaolin içeriği ile bu peeling, cilt üzerindeki kirleri, ölü hücreleri emer ve sebum artıklarını soyucu ve arındırıcı etkisi ile yok eder.

E841. SERUM OXYGEN
Gerçek bir temiz hava sağlayıcısı olan bu serum hücrenin nefes almasını destekler ve oksijensiz kalmış, soluk ve hassas cildi yeniden canlandırır.

E846. DETOX MAXX
İçeriğindeki eşsiz saf kil ve esansiyel yağ karışımı ile bu maske tam bir biyolojik kurutma kağıdı gibi çalışarak gözeneklerde biriken kirleri emer ve cilt hücrelerinin oksijen kaynağını uyarır.

E842. OXYGEL
Cilt için tam bir tazelik banyosu olan bu nemlendirici jel, soluk ve yorgun cildi tazeler, enerji verir ve yeniden canlandırır.

E844. HYDRA SOFT CREAM
Hidrasyon konsantresi bu nemlendirici krem, cildin su rezervlerini onarır. Dokuyu renklendirir, su kaybının neden olduğu işaretleri siler ve cildi derinlemesine nemlendirir.

E843. HYDRA MATT
Bu saf ve yağsız krem sebum fazlalıklarını etkin bir şekilde emer ve gözenekleri sıkılaştırır. Cilt gün boyunca mat görünür. 

E845. REOXYGEN INTENSE CREAM
Cildin nefes almasını destekler ve oksijensiz kalmış, solgun ve hassas-karma ciltleri yoğun olarak besler ve canlandırır.