DERMA-CALM

HASSAS CİLT BAKIMI NÖRO- TERAPİ VE KUTANÖZ STRES

NÖRO- TERAPİ VE KUTANÖZ STRES
Bu serinin temel odağı cilt üzerindeki stresi ikili etki ile cilt ve sinir sistemi arasındaki etkileşimlere direkt olarak müdahale edebilmesine dayanır: 

Sinir uçlarındaki iltihaplı nörotransmitterlerin salgılanmasını azaltarak elde edilen “anti-stress” etkisi. 

Rahatlatıcı etkisi ile bilinen endorfinin salgılanmasını arttırarak «anti-ağrı» etkisi elde edilir. Böylece cildin tolerans eşiği yükselmiş ve eski sağlıklı haline geri dönmüş olur.

Hassas cilt bakım serimiz, çok önemli bulgular üzerinde şekillenmiştir. Dünya nüfusunun yaklaşık %40’ı hassas cilt kategorisinde yer alır. Rahatsızlık, gerginlik, yanma hissi, kozmetik içeriklere karşı hassasiyet... şikayetler giderek artmaktadır.
Araştırma laboratuarlarımız, dış etkenlere karşı hassas olan nöronların iletisini azaltma yeteneğine sahip NÖRO-KOZMETİK etki mekanizması ile DERMA CALM cilt bakım serisini geliştirdi. Kozmetolojik araştırmalarda cildin toleransını en yüksek seviyeye çıkartan yeni nesil ilk sakinleştirici kozmesötik cilt bakım serisidir. Cildin tolerans eşiği artar, rahatsızlık hissi azalır ve cilt, çeşitli uyaranlara karşı daha az tepkili hale gelir.

 

DERMA-CALM SKIN CARE PRODUCTS

“STRES KARŞITI” ETKİ – “AĞRI KARŞITI” ETKİ

 

E636. GENTLE CLEANSING MILK 
Cildin koruyucu film tabakasını koruyarak en hassas ciltlerde bile tahriş etmeden cildi makyajdan, kirden arındırır ve cildi tazeler.

E637. GENTLE SOOTHING TONIC
Cilt temizliğinin tamamlayıcısı olan bu tonik, cildi sakinleştirir ve tazeler.

E639. GENTLE PURIFYING FOAM
Cildin koruyucu film tabakasını koruyarak en hassas ciltlerde bile tahriş etmeden cildi makyajdan, kirden arındırır ve cildi tazeler.

E640. COUPEROSIS SERUM
Kızarmış ve tahriş olmuş hassas ciltlerde bu serum ,bölgesel ve yayılmış kızarıklıkları etkisiz hale getirir, gözle görülür küçük kan damarlarının görünümünü hafifletir ve vasküler duvarları güçlendirir. Cilt derinlemesine rahatlık kazanır.

E641. ULTRA-SENSITIVE SERUM
Bu serum, cildin doğal koruma sistemini güçlendirerek, hassas ciltlerdeki huzursuzluk hissini ve kızarıklık görünümünü azaltarak tahriş olmuş ciltleri rahatlatır. Gözle görünür bir şekilde ciltte stres kaynaklı rahatsızlıklarda azalma gerçekleşir.

E642. NO-STRESS CREAM
Hassas ve normal ciltler için özel bir bakım sunar, ciltteki huzursuzluğu anında yok eder, cildin savunma kapasitesini yeniden kazanması amacıyla cildin fizyolojik dengesini kurar.Ciltteki keratinler içinde bulunan endorfinlerin üretimini uyarıcı etkisi vardır. Daha etkili sonuç için Ultra-Sensitive Serum ya da Couperose serum ile birlikte kullanılabilir.

E643. DE-STRESS CREAM
Hassas ve nemsiz ciltler için tasarlanan bu krem, cildin savunma kapasitesini yeniden kazanması amacıyla cildin fizyolojik dengesini kurar. Ciltteki keratinler içinde bulunan endorfinlerin üretimini uyarıcı etkisi vardır. Daha etkili sonuç için Ultra-Sensitive Serum ya da Couperose serum ile birlikte kullanılabilir.

E644. NIGHT-RELAX CREAM
Cildin dinlenme süresi olan uyku sırasında en hassas ciltlerin “etkin onarımını” sağlayan, hassaslık giderici bir bakım kremidir. Cildi besler ve onarır cildi rahatlatır, savunma kapasitesini yeniden kazanması için cildin fizyolojik dengesini kurar. Cilt beslenir ve derinlemesine yenilenir.